remove_red_eye 260
favorite_border 0
share

درمان جوش های سر سیاه

جوش

آکنه یکی از شایع ترین مشکلات پوستی است که جوش های سر سیاه یکی از انواع آن است که روش درمان مختص به خود را دارد. یکی از دلایل اصلی ایجاد این عارضه پوستی چربی و باز بودن منافذ پوست است. همانند بیماری های دیگر برای درمان این مشکل پوستی نیز هم روش های درمانی با مراجعه به پزشک وجود دارند که اصولا هزینه بر هستند و هم درمان های خانگی که کم هزینه ترند و وقت کمتری نیز نیاز دارند. این روش خصوصا به افرادی که مشغله زیادی دارند توصیه می شود.

اما شاید یکی از نکات مهمی که باید در برخورد با آن در نظر گرفت این است که خارج کردن و درمان جوش های سرسیاه به کمک دست و یا ابزاری که به تازگی در برخی از داروخانه ها یافت می شود نه تنها موجب بهبود نمی شود بلکه به خاطر باز شدن منافذ و ورود باکتری به درون آن ، وضعیت را بدتر می کند.

جوش

مورد دیگری که باید به آن توجه نمود این تصور غلط است که به دلیل چرب بودن پوست و جوش دار بودن باید از شوینده های قوی استفاده کرد. اما این عمل تنها باعث خشکی بیش از حد پوست شده و به پوست دستور می رسد که برای رفع آن چربی بیشتری تولید شود و در نهایت این کار نیز وضعیت را وخیم تر می نماید.

تعدادی نکته برای کمک به درمان

– شستشوی صورت روزی دو بار برای جلوگیری از رشد باکتری ها.

– استفاده از کرم مرطوب کننده پس از هر بار شستشو.

-استفاده از کرم های ضد آفتاب.

– استفاده از شوینده های ملایم برای شستشو.

– تمیز نگه داشتن رو بالشی (حداقل هفته ای یک بار آن را بشویید ).

در انتها شما را به مهمترین رازهای زیبایی پوست و مو که هر خانمی باید بداند دعوت میکنیم. تا شما را با راز های پوست و مو زیبا اشنا کنیم .

منبع beautymagazine

ارسال دیدگاه

message
email
person